
Poëzie & Film: I love Hooligans
Film: I LOVE HOOLIGANS – Jan Dirk Bouw
Elizabeth Wenting, dichter, schrijver, theatermaker en poëziedocent
Gertruud Kocken, poëziedocent en theatermaker en docent beeldend
Jan Dirk Bouw, regisseur, schrijver, filmmaker en tutor Eye Filminstituut
In deze workshop gaan leerlingen klassikaal een korte animatiefilm bekijken (op het smartscherm) van Jan Dirk Bouw: I love Hooligans. In deze film is het waargebeurde levensverhaal verwerkt van een voetbalfan, een hooligan, die niet zichzelf kan zijn bij zijn vrienden. Hij vertelt over zijn leven, zijn gedachten en ervaringen. Er is een grote tegenstelling tussen zijn gevoelens en zijn gedrag bij zijn vrienden (stoere, homo hatende hooligans). De leerlingen praten aan de hand van een kijkwijzer over de film en de keuzes die de personages in de film maken (‘wat zou jij doen als…’).
In het tweede deel van de workshop gaan de leerlingen korte, niet rijmende gedichten schrijven over het thema identiteit aan de hand van duidelijk gestructureerde schrijfopdrachten. De film en een Reader met passende gedichten zijn bron van inspiratie om het thema aan de orde te stellen en te onderzoeken.
Het project sluit aan bij de kerndoelen van de vakken CKV & BV, Maatschappijleer, Nederlands en Burgerschap.
De kosten zijn: 500 euro per workshop van 120 - 150 minuten per klas (inclusief reiskosten en filmrechten). Betalen met de cultuurkaart mogelijk. De workshop wordt gegeven door Gertruud Kocken en Elizabeth Wenting samen.
Deze workshop is te boeken via info@schoolderpoezie.nl